THIURSDAY 28 APRIL
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
CrusadersvsUKZN ImpiCR20:30
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
CrusadersvsUKZN ImpiCR18:30
FRIDAY 29 APRIL
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
Durban CollegiansvsUKZN DurbanKP 1020:00
CrusadersvsCollege RoversCR II20:00
South Coast WarriorsvsVarsity CollegeSCW19:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Durban CollegiansvsHarlequinsKP 1018:30
ZululandvsVarsity CollegeEMP19:00
SATURDAY 30 APRIL
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
Richards BayvsHillcrestEMP15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
Richards BayvsHillcrestRB14:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Newcastle HighlandersvsCollege RoversNEW14:00
KZNRU Women’s Premier League
JaguarsvsCollege RoversJAG12:00
MidlandsvsZululandZUL14:00
UKZNBye
KZNRU Women’s First Division
Mighty BuffaloesvsBurning SpearsMB12:00
UmzinyathivsImpendleUMZI14:00
Burning SpearsBye
THURSDAY 05 MAY
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HillcrestvsUKZN DurbanHill20:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HillcrestvsUKZN DurbanHill19:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
Jaguars Berea TechvsSeskhonaJAG18:30
FRIDAY 06 MAY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
UKZN IMPIvsDurban CollegiansMU20:30
Zululand RhinosvsVarsity CollegeEMP20:30
JaguarsvsCrusadersJAG20:00
South Coast WarriorsvsCollege RoversSCW20:30
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
UKZN PMBvsDurban CollegiansMU19:00
Zululand RhinosvsVarsity CollegeEMP19:00
JaguarsvsCrusadersJAG18:30
South Coast WarriorsvsCollege RoversSCW19:00
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
Westville Old BoysvsBallito DolphinsWOB20:00
Durban MetsvsRichards BayMETS20:30
PMB CollegiansvsHarlequinsWB20:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
Westville Old BoysvsBallito DolphinsWOB18:30
Durban MetsvsRichards BayMETS19:00
PMB CollegiansvsHarlequinsWB19:00
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
Durban CollegiansvsSouth Coast WarriorsKP 1020:30
UKZN DurbanvsCollege RoversDU20:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Durban CollegiansvsZululandKP 1019:00
WALKER CUP – 3rd Division
Durban CollegiansvsPinetownKP 718:30
KwantuvsCrusadersKW19:00
AmabhubesivsCollege RoversAB19:00
FOADEN BOWL – 4th Division
Varsity CollegevsPinetownRS 119:00
HillcrestvsOgwini BafanaHC19:00
Mangosuthu VarsityvsAmanzimtotiMV19:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
ClermontvsScottburghCM19:00
QueensburghvsReservoir HillsQB19:00
KZNRU Women’s Premier League
UKZNvsCollege RoversJAG12:00
JaguarsvsMidlandsJAG14:00
ZululandBye
KZNRU Women’s First Division
ImpendlevsBurning SpearsIMP12:00
Might Buffaloes, Umzinyathi, AmadubeBye
SATURDAY 07 MAY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
AmanzimtotivsNewcastle HighlandersAM15:30
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
AmanzimtotivsNewcastle HighlandersAM14:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Varsity CollegevsNewcastle HighlandersRS 114:00
HarlequinsvsCollege RoversHQ 212:00
FRIDAY 13 MAY
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
College RoversvsDurban CollegiansKP 320:00
South Coast WarriorsvsCrusadersSCW20:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
College RoversvsDurban CollegiansKP 318:30
SATURDAY 14 MAY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
Durban CollegiansvsJaguarsKP 1015:30
College RoversvsZululand RhinosKP 315:30
CrusadersvsAmanzimtotiCR15:30
Varsity CollegevsUKZN PMBRS17:30
Newcastle HighlandersvsSouth Coast WarriorsNEW15:30
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
Durban CollegiansvsJaguarsKP 1014:00
College RoversvsZululand RhinosKP 314:00
CrusadersvsAmanzimtotiCR14:00
Varsity CollegevsUKZN IMPIRS116:00
Newcastle HighlandersvsSouth Coast WarriorsNEW14:00
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
Richards BayvsHarlequinsRB15:30
UKZN DurbanvsPMB CollegiansDU15:30
Ballito DolphinsvsHillcrestBALL15:30
Durban MetsvsWestville Old BoysMETS15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
Richards BayvsHarlequinsRB14:00
UKZN DurbanvsPMB CollegiansDU14:00
Ballito DolphinsvsHillcrestBALL14:00
Durban MetsvsWestville Old BoysMETS14:00
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
Varsity CollegevsUKZN DurbanRS 114:30
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Varsity CollegevsHarlequinsRS 214:30
ZululandvsNewcastle HighlandersEMP14:00
WALKER CUP – 3rd Division
CrusadersvsDurban CollegiansCR 214:00
KwantuvsQueensburghKW15:00
PinetownvsAmabhubesiPT15:30
FOADEN BOWL – 4th Division
Ogwini BafanavsVarsity CollegeOB15:00
Mangosuthu VarsityvsHillcrestMV15:00
PinetownvsAmanzimtotiPT14:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
ClermontvsQueensburghCM15:00
Jaguars Berea TechvsReservoir HillsJAG15:00
ScottburghvsSeskhonaSB15:00
KZNRU Women – Second Round
Positions decided on First Round Points
Both Divisions are divided into Top 3 and Bottom 2
KZNRU Women’s Premier League & KZNRU Women’s First Division
1vs3TBCTBC
4vs5TBCTBC
2Bye
FRIDAY 20 MAY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
CrusadersvsSouth Coast WarriorsCR20:30
Varsity CollegevsAmanzimtotiRS20:30
JaguarsvsCollege RoversJAG20:00
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
CrusadersvsSouth Coast WarriorsCR19:00
Varsity CollegevsAmanzimtotiRS19:00
JaguarsvsCollege RoversJAG18:30
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
Westville Old BoysvsHarlequinsWOB20:00
UKZN DurbanvsBallito DolphinsDU20:00
PMB CollegiansvsDurban MetsWB20:00
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
Westville Old BoysvsHarlequinsWOB18:30
UKZN DurbanvsBallito DolphinsDU18:30
PMB CollegiansvsDurban MetsWB18:30
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
Varsity CollegevsDurban CollegiansRS 220:30
CrusadersvsUKZN DurbanCR 220:00
South Coast WarriorsvsCollege RoversSCW20:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Varsity CollegevsDurban CollegiansRS 219:00
ZululandvsCollege RoversEMP20:00
D. W. Geddie Cup – Knockout Quarter-FinalsTBC
WALKER CUP – 3rd Division
KwantuvsDurban CollegiansKW20:00
CrusadersvsCollege RoversCR 218:30
QueensburghvsPinetownQB20:00
FOADEN BOWL – 4th Division
AmanzimtotivsVarsity CollegeAM20:00
HillcrestvsPinetownHC20:00
Mangosuthu VarsityvsOgwini BafanaMV20:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
SeskhonavsClermontSK20:00
Reservoir HillsvsScottburghRH20:00
QueensburghvsJaguars Berea TechQB18:30
SATURDAY 21 MAY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
Durban CollegiansvsNewcastle HighlandersKP 1012:00
UKZN IMPIvsZululand RhinosMU15:00
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
Durban CollegiansvsNewcastle HighlandersKP12:00
UKZN PMBvsZululand RhinosMU13:30
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Newcastle HighlandersvsHarlequinsNC14:00
KZNRU Women’s Premier League & First Division
2vs3TBCTBC
FRIDAY 27 May
FOADEN BOWL – 4th Division
Varsity CollegevsMangosuthu VarsityRS19:00
U20A KNOCKOUT
Knockout Quarter Finals
U20B KNOCKOUT
Knockout Quarter Finals
SATURDAY 28 MAY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
Durban CollegiansvsCrusadersKP 1015:30
AmanzimtotivsCollege RoversAM15:30
Zululand RhinosvsJaguarsEMP15:30
Newcastle HighlandersvsVarsity CollegeNC15:30
South Coast WarriorsvsUKZN IMPISCW15:30
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
Durban CollegiansvsCrusadersKP 1014:00
AmanzimtotivsCollege RoversAM14:00
Zululand RhinosvsJaguarsEMP14:00
Newcastle HighlandersvsVarsity CollegeNEW14:00
South Coast WarriorsvsUKZN IMPISCW14:00
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HillcrestvsPMB CollegiansHILL15:30
Richards BayvsBallito DolphinsRB15:30
Westville Old BoysvsUKZN DurbanWOB15:30
HarlequinsvsDurban MetsHQ15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HillcrestvsPMB CollegiansHILL14:00
Richards BayvsBallito DolphinsRB14:00
Westville Old BoysvsUKZN DurbanWOB14:00
HarlequinsvsDurban MetsHQ14:00
WALKER CUP – 3rd Division
PinetownvsKwantuPT15:30
College RoversvsQueensburghKP 315:00
AmabhubesivsCrusadersAB15:00
FOADEN BOWL – 4th Division
AmanzimtotivsHillcrestAM 215:30
PinetownvsOgwini BafanaPT14:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
ClermontvsJaguars Berea TechCM15:00
Reservoir HillsvsSeskhonaRH15:00
ScottburghvsQueensburghSB15:00
KZNRU Women’s Premier League & First Division
1vs2TBCTBC
FRIDAY 03 JUNE
FIDELITY SECURITY First Division (South Setion)
HillcrestvsWestville Old BoysHill20:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HillcrestvsWestville Old BoysHill19:00
U20A Division – Knockout
Knockout Semi Finals
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Knockout Semi finals
D. W Geddie Cup – Knockout Semi-FinalsTBC
FOADEN BOWL – 4th Division
HillcrestvsVarsity CollegeHILL19:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
Jaguars Berea TechvsScottburghJAG14:00
SATURDAY 04 JUNE
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
College RoversvsDurban CollegiansKP315:30
Zululand RhinosvsCrusadersEMP15:30
JaguarsvsAmanzimtotiJAG15:30
Newcastle HighlandersvsUKZN IMPINEW15:30
South Coast WarriorsvsVarsity CollegeSCW15:30
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
College RoversvsDurban CollegiansKP314:00
Zululand RhinosvsCrusadersEMP14:00
JaguarsvsAmanzimtotiJAG14:00
Newcastle HighlandersvsUKZN IMPINEW14:00
South Coast WarriorsvsVarsity CollegeSCW14:00
FIDELITY SECURITY First Division (South Setion)
UKZN DurbanvsDurban MetsDU15:30
Ballito DolphinsvsHarlequinsBALL15:30
PMB CollegiansvsRichards BayWB15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
UKZN DurbanvsDurban MetsDU14:00
Ballito DolphinsvsHarlequinsBALL14:00
PMB CollegiansvsRichards BayWB14:00
WALKER CUP – 3rd Division
College RoversvsDurban CollegiansKP 414:00
CrusadersvsPinetownCR14:00
QueensburghvsAmabhubesiQB14:00
FOADEN BOWL – 4th Division
AmanzimtotivsOgwini BafanaAM15:00
Mangosuthu VarsityvsPinetownMV15:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
ClermontvsReservoir HillsCM15:00
QueensburghvsSeskhonaQB15:30
KZNRU Women’s Premier League & First Division
Promotion Relegation Match
Premier 5vsFirst Division 1TBCTBC
Points Allocation:
Win = 4 points; Draw = 2 points; 4 Tries = 1 bonus point; Loss with 7 = 1 bonus point
FRIDAY 10 JUNE
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
ROUND 1 of Top 5 and Bottom 5
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
ROUND 1 of Top 5 and Bottom 5
U20A Division – KNOCKOUT
Knockout Final
Basil Medway Trophy – Knockout FinalKP220:00
U20B Division – KNOCKOUT
Knockout Final
WALKER CUP – 3rd Division
Durban CollegiansvsCrusadersKP 1020:00
QueensburghvsKwantuQB20:00
AmabhubesivsPinetownAB20:00
FOADEN BOWL – 4th Division
Varsity CollegevsOgwini BafanaRS20:00
HillcrestvsMangosuthu VarsityHC20:00
AmanzimtotivsPinetownAM20:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
QueensburghvsClermontQB18:30
Reservoir HillsvsJaguars Berea TechRH20:00
SeskhonavsScottburghSK20:00
SATURDAY 11 JUNE
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HarlequinsvsUKZN DurbanHQ15:30
Westville Old BoysvsRichards BayWOB15:30
Durban MetsvsHillcrestMETS15:30
PMB CollegiansvsBallito DolphinsWB15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HarlequinsvsUKZN DurbanHQ14:00
Westville Old BoysvsRichards BayWOB14:00
Durban MetsvsHillcrestMETS14:00
PMB CollegiansvsBallito DolphinsWB14:00
WEDNESDAY 15 JUNE
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HillcrestvsHarlequinsHILL20:00
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HillcrestvsHarlequinsHill18:30
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
Durban CollegiansvsCrusadersKP 1020:00
College RoversvsVarsity CollegeKP 320:00
South Coast WarriorsvsUKZN DurbanSCW20:30
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Durban CollegiansvsNewcastle HighlandersKP 1018:30
College RoversvsVarsity CollegeKP318:30
ZululandvsHarlequinsEMP20:00
FRIDAY 17 JUNE
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
ROUND 2 of Top 5 and Bottom 5
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
ROUND 2 of Top 5 and Bottom 5
WALKER CUP – 3rd Division
CrusadersvsKwantu
College RoversvsAmabhubesiCR20:00
KP 320:00
FOADEN BOWL – 4th Division
Ogwini BafanavsHillcrest
AmanzimtotivsMangosuthu VarsityOB20:00
AM20:00
C. F. GLEW TROPHY – 5th Division
ScottburghvsClermont
Reservoir HillsvsQueensburghSB20:00
SeskhonavsJaguars Berea TechRH20:00
SK20:00
SATURDAY 18 JUNE
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
Richards BayvsUKZN DurbanRB15:30
Westville Old BoysvsPMB CollegiansWOB15:30
Durban MetsvsBallito DolphinsMETS15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
Richards BayvsUKZN DurbanRB14:00
Westville Old BoysvsPMB CollegiansWOB14:00
Durban MetsvsBallito DolphinsMETS14:00
WALKER CUP – 3rd Division
PinetownvsDurban CollegiansPT15:30
FOADEN BOWL – 4th Division
PinetownvsVarsity CollegePT14:00
FRIDAY 24 JUNE
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
ROUND 3 of Top 5 and Bottom 5
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
ROUND 3 of Top 5 and Bottom 5
WALKER CUP – 3rd Division
Durban CollegiansvsQueensburghKP 1020:00
KwantuvsAmabhubesiKW20:00
SATURDAY 25 JUNE
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
Richards BayvsDurban MetsRB15:30
UKZN DurbanvsHillcrestDU15:30
Ballito DolphinsvsWestville Old BoysBALL15:30
PMB CollegiansvsHarlequinsWB15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
Richards BayvsDurban MetsRB14:00
UKZN DurbanvsHillcrestDU14:00
Ballito DolphinsvsWestville Old BoysBALL14:00
PMB CollegiansvsHarlequinsWB14:00
WALKER CUP – 3rd Division
PinetownvsCollege RoversPT15:00
WEEK 27 – 30 JUNE
LSEN – Learner Special Education NeedsPretoria
FRIDAY 01 JULY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
BYE
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
BYE
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HillcrestvsBallito DolphinsHILL20:00
Westville Old BoysvsDurban MetsWOB20:00
PMB CollegiansvsUKZN DurbanWB20:00
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HillcrestvsBallito DolphinsHILL18:30
Westville Old BoysvsDurban MetsWOB18:30
PMB CollegiansvsUKZN DurbanWB18:30
SATURDAY 02 JULY
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HarlequinsvsRichards BayHQ15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HarlequinsvsRichards BayHQ14:00
WEEK 4 - 8 JULY
Coca-Cola Primary Schools Craven WeekPaarl
FRIDAY 08 JULY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
ROUND 4 of Top 5 and Bottom 5
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
ROUND 4 of Top 5 and Bottom 5
WALKER CUP – 3rd Division
AmabhubesivsDurban CollegiansAB20:00
KwantuvsCollege RoversKW20:00
QueensburghvsCrusadersQB20:00
SATURDAY 09 JULY
FIDELITY SECURITY First Division (South Section)
HillcrestvsRichards BayHill15:30
HarlequinsvsWestville Old BoysHQ15:30
Ballito DolphinsvsUKZN DurbanBall15:30
Durban MetsvsPMB CollegiansMets15:30
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (South Section)
HillcrestvsRichards BayHill14:00
HarlequinsvsWestville Old BoysHQ14:00
Ballito DolphinsvsUKZN DurbanBall14:00
Durban MetsvsPMB CollegiansMets14:00
FIDELITY SECURITY First Division (North Section)
Semi-finalsTBC
FIDELITY SECURITY First Division Reserves (North Section)
Semi-finalsTBC
WEEK 11 – 16 JULY
Coca-Cola High Schools Craven WeekKearsney
FRIDAY 15 JULY
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
Durban CollegiansvsCollege RoversKP1020:00
CrusadersvsSouth Coast WarriorsCR20:00
UKZN DurbanvsVarsity CollegeDU20:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Durban CollegiansvsCollege RoversKP1018:30
HarlequinsvsVarsity CollegeDU18:30
SATURDAY 16 JULY
FIDELITY SECURITY Moor Cup (Premier Division)
ROUND 5 of Top 5 and Bottom 5
FIDELITY SECURITY Premier Reserves Division (Wylie Cup)
ROUND 5 of Top 5 and Bottom 5
FIRST DIVISION & FIRST DIVISION RESERVES
First Division Play-Off
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Newcastle HighlandersvsZululandNEW14:00
WALKER CUP – 3rd Division
Durban CollegiansvsKwantuKP 1014:00
College RoversvsCrusadersKP 314:00
PinetownvsQueensburghPT14:00
FRIDAY 22 JULY
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
College RoversvsCrusadersKP320:00
Varsity CollegevsSouth Coast WarriorsRS120:30
UKZN DurbanvsDurban CollegiansDU20:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Varsity CollegevsZululandRS119:00
HarlequinsvsDurban CollegiansDU18:30
SATURDAY 23 JULY
Castle Murray Cup Knockout Qualifying Round
WALKER CUP – 3rd Division
QueensburghvsDurban CollegiansQB14:00
AmabhubesivsKwantuAB14:00
College RoversvsPinetownROV14:00
FRIDAY 29 JULY
U20A Division – FIDELITY SECURITY Frank Norris Trophy
College RoversvsUKZN DurbanKP320:00
CrusadersvsVarsity CollegeCR20:00
South Coast WarriorsvsDurban CollegiansSCW19:00
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
College RoversvsHarlequinsKP318:30
ZululandvsDurban CollegiansZul19:00
SATURDAY 30 JULY
Premier Division (Castle Murray Cup) and Premier Reserves Division (Peter Taylor Trophy) Knockout Quarter Finals
First Division (Junior Murray Cup) and First Division Reserves (Keith Parkinson Cup) Knockout Quarter Finals
U20B Division – FIDELITY SECURITY Kings Park Challenge Cup
Newcastle HighlandersvsVarsity CollegeNEW14:00
WALKER CUP – 3rd Division
Findlay Cup knockout
SATURDAY 06 AUGUST
Premier Division (Castle Murray Cup) and Premier Reserves Division (Peter Taylor Trophy) Knockout Semi Finals
First Division (Junior Murray Cup) and First Division Reserves (Keith Parkinson Cup) Knockout Semi Finals
WALKER CUP – 3rd Division
Findlay Cup knockout
FRIDAY 12 AUGUST
WALKER CUP – 3rd Division
Findlay Cup knockout
SATURDAY 13 AUGUST
ALL KNOCKOUT FINALS TO BE PLAYED
TBC
WEEK 22 – 27 AUGUST
Provincial Amateur Tournament – Central Division
Kings Park
SATURDAY 10 SEPTEMBER
Ebbo Bastard Trophy Inter Sub-Union Tournament – Round 5